حفظ انگیزه در طول رژیم غذایی چگونه است؟

قدم اول برای حفظ انگیزه در طول رژیم غذایی دوست داشتن خودتان است یعنی آنقدر به خودتان اعتماد داشته باشید که هیچ چیزی نتواند مانع لاغری و هدف شما شود. استفاده از رژیم غذایی مناسب و تمرینات ورزشی شما را در کاهش وزن کمک می کند اما هدف اصلی ایجاد و حفظ انگیزه در خود است. زیرا با انجام تمرینات غلط یا رژیم غذایی نامناسب اضافه وزن به زمان قبل بر می گردد. بنابراین جهت پیشگیری باید ذهنی محکم و استوار را پرورش دهید تا به هدف خود برسید.

حفظ انگیزه در طول رژیم غذایی

حفظ انگیزه در طول رژیم غذایی

عوامل موثر :

انگیزه در رژیم غذایی کلید اصلی از دست دادن میزان کالری مصرفی است. بنابراین با رعایت عوامل زیر به وزن دلخواه خود می رسید.

به میزان کالری مصرفی توجه کنید ولی زیاد سخت نگیرید

در طول چند روز به مقدار قند و میزان کالری موجود در غذاها و نوشیدنی های خود توجه کنید. خود را محدود به یک سری غذاها نکنید چیزهایی که دوست دارد بخورید ولی میزان کالری حاصل از آنها را حساب کنید.

فعالیت خود را افزایش دهید

فعالیت های ورزشی برای شما سخت است؟ پیاده روی کوتاه مدت بعد از شام یا دراز و نشست زمان زیادی لازم ندارد. یا زمانی که صرف دراز کشیدن جلو تلویزیون می کنید خلاقیت به خرج دهید و آن را به حرکات کششی تبدیل کنید. همچنین فعال بودن نقش موثری بر احساسات شما در طول شبانه روز دارد.

سحرخیز باشید

زمان بیداری صبح را نیم ساعت زودتر تنظیم کنید تا در طول هفته به یک عادت تبدیل شود. با زود بیدار شدن رژیم غذایی خود به خود تنظیم می شود.

از نوشیدن آب کافی غافل نشوید

همیشه یک بطری پر از آب در دست داشته باشد و مدام از آن بنوشید. این کار باعث می شود در طول روز احساس گرسنگی نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست