تاثیر پیاده روی بر لاغری چگونه است؟

یکی از مزیت ها و تاثیر پیاده روی بر لاغری سوزاندن چربی در بدن است. پیاده روی به تنهایی پروسه لاغری را تکمیل نمی کند. از این رو استفاده از یک رژیم غذایی مناسب و سالم کار را آسان می کند. پیاده روی یک تمرین ورزشی بدون هزینه و در عین حال مفید است که به غیر از لاغری از چند نوع سرطان پیشگیری می کند.

بنابراین می توان گفت تاثیر زیادی در لاغری دارد. اما زمان و چگونگی پیاده روی میزان تاثیرپذیری را مشخص می کند. طوری که میزان سوزاندن کالری بسته به زمان و سرعت آن متفاوت است. البته مقدار سوزاندن کالری در بدن به وزن شما بستگی دارد. در نتیجه هرچه وزن بیشتر باشد عمل سوزاندن کالری بالا می رود. زیرا بدن برای این عمل انرژی زیادی صرف می کند.

"<yoastmark

تاثیر پیاده روی بر لاغری بسته به زمان انجام آن

بدن شما با پیاده روی در صبح تمایل بیشتری به چربی سوزی نشان می دهد. زیرا در صبح میزان سطح قند موجود در خون پایین است. بنابراین بدن برای تامین انرژی خود دنبال منابع دیگری می گردد که ذخیره های چربی گزینه مناسبی برای سوخت و ساز است. در صبح ها میزان هورمون کورتیزول که باعث افزایش چربی سوزی می شود بسیار بالا است. همچنین طبق تحقیقات روانشناسی افرادی که صبح ورزش می کنند تمایل بیشتری به ادامه آن در مدت زمان طولانی را دارند.

"<yoastmark

تاثیر پیاده روی بر لاغری در ناحیه شکم

شاید برایتان جالب باشد بدانید که یکی از شگفت انگیز ترین تاثیر پیاده روی بر لاغری در ناحیه شکم است. افرادی که دارای شکم بزرگ هستند و می خواهند این چربی ها را در اسرع وقت با ورزش از بین ببرند، کار چندان ساده ای نیست. زیرا زمانی ممکن است که در برنامه غذایی خود رژیمی سالم و کم کالری داشته باشید.

چربی های اطراف شکم مقاومت بالایی دارند و تنها با ورزش و رژیم غذایی شکسته می شوند. بنابراین پیاده روی مداوم و با سرعت متوسط(نه خیلی تند نه خیلی آرام) که تعریق و افزایش تعداد ضربان قلب را به همراه داشته باشد، راه حل اصولی برای لاغری شکم است. البته این افراد باید مشکل مفاصل نداشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست