اهمیت صبحانه در رژیم غذایی چقدر است؟

مهم ترین وعده در طول روز صبحانه است. خواب شبانه میزان متابولیسم بدن را پایین می آورد که با خوردن صبحانه انرژی لازم به بدن باز می گردد. بنابراین اینجا اهمیت صبحانه در رژیم غذایی خود را نشان می دهد. میزان اهمیت صبحانه با میزان سالم بودن خوراکی های مصرفی برابری می کند. در نتیجه سعی کنید مواد غذایی مقوی و سالم مانند تخم مرغ، میوه، محصولات لبنی و غلات کامل مصرف کنید.

غلات فراوری شده قند زیادی دارند و مصرف آنها موجب افزایش قند خون می شود. و بعد از مدت کوتاهی دوباره قند خون افت پیدا می کند که نتیجه ی آن گرسنگی زود هنگام است. برای پیشگیری از این حالت غذاهایی مصرف کنید که سریع قند خون را افزایش ندهد و البته هضم آن طولانی نشود.

اهمیت صبحانه در رژیم غذایی

اهمیت صبحانه در رژیم غذایی

 

اهمیت صبحانه در رژیم و ارتباط آن با اضافه وزن

اگر می خواهید وزنتان را کم کنید کم خوری یا نخوردن صبحانه گزینه مناسبی نیست. در مورد اهمیت صبحانه در رژیم  و تاثیر مستقیم آن بر کاهش وزن همچنان نظرات ضد و نقیضی وجود دارد. اما نخوردن صبحانه منجر به اضافه وزن می شود و کاملا به اثبات رسیده است.

طبق یک تئوری افرادی که مرتب صبحانه می خورند آسانتر می توانند عادات سالم مربوط به کاهش وزن و سبک زندگی را انجام دهند. و بلعکس افرادی که صبحانه را به وعده های دیگر موکول می کنند میل به  پرخوری در آنها افزایش می یابد نتیجه آن دریافت کالری زیاد در یک جا و یک زمان است که خود اضافه وزن را به همراه دارد.

اهمیت صبحانه در رژیم و تاثیر آن بر متابولیسم

زمانی که وعده صبحانه را حذف یا به تعویق می اندازید سرعت بدن شما جهت ذخیره انرژی کم می شود تا کالری دریافت نشده را خود جبران کند. همچنین بیداری بعد از خواب شبانه متابولیسم بدن را کاهش می دهد. حال اگر شما از خوردن صبحانه هم صرف نظر کنید این کار باعث می شود تا کالری مورد نیاز بدن از دست رفته و به بافت چربی تبدیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست