آسان ترین راه برای افزایش متابولیسم بدن را بشناسید

متابولیسم

متابولیسم

 

به فرآیندهای شیمیایی که با عمل سوخت و ساز در بدن همراه است و شما را زنده نگه می دارد متابولیسم گفته می شود. بنابراین با افزایش متابولیسم کالری بیشتری در بدن می سوزد و تثبیت و کاهش وزن را آسانتر می کند. البته عواملی مانند سن، ژنتیک، جنسیت و سایز بدن همگی در افزایش این فرایند نقش دارند.

راهکارهایی برای افزایش متابولیسم وجود دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم:

انجام تمرینات قدرتی

انجام دلیفت یا دمبل زدن در افزایش متابولیسم نقش مهمی دارد. ماهیچه ها نسبت به چربی در بدن وزن بیشتری دارند و میزان سوخت و ساز آنها بالاتر است. بنابراین اگر با تمرین عضله بسازید لاغرتر دیده می شوید. همچنین انجام تمرینات قدرتی متابولیسم استراحت در بدن شما را افزایش می دهد بنابراین با اضافه کردن تمرینات مربوط به وزنه زدن در کنار تمرینات اینتروال  ورزش خود را حذف نکنید.

مصرف پروتئین

مصرف غذا سوخت و ساز بدن را برای مدت مشخصی افزایش می دهد حال اگر این غذا حاوی مواد پروتئینی باشد علاوه بر اینکه شما کمتر غذا مصرف می کنید منجر به این امر در بدن شما می شود.

خوردن صبحانه

اگر خواهان افزایش سوخت و ساز بدن خود هستید خوردن صبحانه را فراموش نکنید. زیرا اگر صبحانه را حذف کنید برای مدتی کاهش وزن را تجربه خواهید کرد اما به مرور زمان سوخت و ساز بدن شما کاهش و بازگشت چاقی را تجربه خواهید کرد‌

نوشیدن آب کافی

بخش زیادی از بدن شما متشکل از آب است بنابراین نوشیدن آب راه آسان و سریعی برای افزایش متابولیسم، سوزاندن کالری و افزایش سرعت هضم غذا است. زمان نوشیدن آب بدن شما برای هم سطح کردن دمای آب با دمای بدن کالری زیادی می سوزاند. بنابراین این عمل کاهش وزن و احساس سیری را به شما منتقل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست